KAMIENIE DO OGRODU
Jesteś w dziale: Strona główna \ KAMIENIE DO OGRODU

KAMIENIE DO OGRODU

2013-10-16, godz. 15:39

 

  WIECZNIE ZIELONE OGRODY

Serpentynit antygorytowy jest wyjątkowym kruszywem pozwalajacym stworzyć niepowtarzalne aranżacje ogrodowe. Jego niespotykany zielony kolor, piękna faktura i różnorodne zastosowanie, pozwolą na urządzenie niezwykłego ogrodu, który stanie się miejscem spełniającym zarówno Państwa oczekiwania estetyczne jak i funkcjonalne.

Bryły różnych gabarytów w rozmaitych odcieniach (od zielonego po grafitowy) mają zastosowanie głównie jako elementy dekoracyjne ogrodu. Można je wykorzystać m.in. do budowy skalniaków czy do tworzeniaaranżacji wodnych. W tym celu oferujemy głazy z wywierconymi otworami służącymi do doprowadzenia wody zasilającej strumień bądź oczko wodne. Z uwagi na szeroki asortyment zachęcamy aby Klienci osobiście dokonali wyboru brył na terenie kopalni.

Grysy to kamienie różnej wielkości wykorzystywane w ogrodnictwie jako element dekoracyjny architektury krajobrazowej. Służą do budowy ścieżek, elementów komunikacyjnych i odwodnieniowych. Z powodzeniem można je wykorzystać jako alternatywę dla kory ogrodowej. Serpentynit antygorytowy doskonale komponuje się z zielenią roślin, pozwoli na stworzenie harmonijnej aranżacji i nada niepowtarzalny charakter każdemu zakątkowi Twojego ogrodu.

Kruszywo do gabionów zyskuje coraz większą popularność. Dotychczas stosowane je głównie do produkcji ogrodzeń czy murów oporowych, jednak dziś znajduje coraz szersze zastosowanie m.in. jako elementy mebli ogrodowych a nawet grilii. Naturalne pochodzenie kamienia powoduje, iż stanowi on doskonałe uzupełnienie architektury ogrodu, doskonale komponując się przede wszystkim z drewnianymi elementami.

Otoczaki to kruszywo dekoracyjne, które powstaje podczas mechanicznego obtaczania brył skalnych. Efektem tego procesu są kilkucentymetrowe owalne kamienie o regularnych kształtach nie posiadające ostrych krawędzi. Wyglądem przypominają naturalny kamień rzeczny. Stosuje się je m.in. do wypełniania koszy gabionowych, obsypywania ścieżek czy oczek wodnych. Moga również stanowić interesujące uzupełnienie krasjobrazu w otoczeniu domu jako dodatek do skalniaków czy wypełnienie donic ogrodowych.

Galanteria kamienna produkowana jest przez zakłady kamieniarskie od lat współpracujące z kopalnią. Z serpentynitu antygorytowego wytwarzają: meble ogrodowe, schody, płytki elewacyjne i podłogowe oraz inne elementy architektury domowej i ogrodowej. 

 

KOSD WROCŁAW Sp. z o.o. Sp. k.

 

 

facebook